Samo čisti zobje so zdravi zobje in ogledalo zdravja, zato moramo z vzgojo koristnih navad začeti že v zgodnjem otroštvu.

Letošnje šolsko leto so  učenci od 1. do 5. razreda OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica sodelovali na 39. Tekmovanju za čiste zobe ob zdravi prehrani osnovnih šol Republike Slovenije. Vsi so se trudili, pri tem pa so jih vzpodbujali njihovi razredniki z gospo Sonjo Mok, ki je v okviru zobozdravstvene preventive izvajala kontrolo ustne higiene s pokazatelji zobnih oblog in praktično izvedla pravilno čiščenje zob ter predavanje  o zdravi prehrani.

Namen akcije je bil otrokom  privzgojiti navado rednega in pravilnega čiščenja zob ter jih motivirati za zdrav način prehranjevanja.

Zmagovalni 4. a razred naše šole na državni ravni je prejel nagrado in priznanje Stomatološke sekcije Slovenije. Na vse učence smo zelo ponosni.