Po odpisanih nacionalnih preverjanjih znanja v 6. in 9. razredu smo se v mesecu maju medgeneracijsko družili na prireditvi ŠPORT ŠPAS. Pridružilo se nam je veliko babic, dedkov, sorojencev naših učencev in sorodnikov. Pridružili so se nam tudi s Centra za krepitev zdravja iz Slov. Bistrice s predstavitvijo zdrave prehrane in z merjenjem krvnega tlaka ter sladkorja v krvi; TD Lipa Kebelj je skupaj s podmladkom TD pripravilo stojnico; Društvo upokojencev Kebelj je pripravilo delavnico izdelave nakita iz odpadnih koledarjev; Aktiv kmečkih žena Kebelj nam je postregel z okusnimi namazi, kruhom in gibanico; ter Gasilsko društvo Kebelj, ki so nam prikazali gasilske vaje na igrišču. Prijetno medgeneracijsko druženje se je zaključilo z brezplačnim golažem za vse udeležence v naši jedilnici. Podmladek turističnega društva se je predstavil na tržnici v Slov. Bistrici. Predstavili so Pohorsko srce. Srce Pohorja namreč sestavljajo magmatske kamnine, ki so nastale s strjevanjem magme v Zemljini skorji. Naše prvošolce smo slovesno sprejeli v šolsko skupnost in med mlade člane rdečega križa.

Sportspas1

Slika 7 of 9