Tradicionalni božično-novoletni koncert z dobrodelnim bazarjem smo v začetku decembra pripravili učenci in učitelji oplotniške Osnovne šole Pohorskega bataljona. Letos je bila prireditev še posebej slavnostna, saj na šoli praznujemo 200. obletnico šole.

S kulturnim dogodkom smo obiskovalcem pričarali božični čas s tradicionalnimi božičnimi pesmimi, ki smo jih zapeli in zaigrali tisti, ki sodelujemo v šolskem pevskem zboru in ansambelski igri. Nekateri smo tudi zaplesali in odigrali kratko igro, v kateri smo iskali primernega kandidata za Božička, saj se je le-ta upokojil. Tega sicer nismo našli, smo pa prepričani, da ga do 24. decembra bomo.

Po končanem koncertu pa so se obiskovalci sprehodili med polno obloženimi mizami, kjer smo za dobrodelne prispevke menjevali izdelke, ki smo jih izdelali sami s pomočjo učiteljev. Zbran denar pa bomo namenili za obogatitvene dejavnosti v šoli.