200. obletnica je zagotovo dovolj velik razlog, da smo se učenci in učitelji lotili preureditve šolskih prostorov. Za šolsko avlo smo naročili nove klopi in mizice z namenom, da se bomo pred poukom in med odmori družili, se učili in sklepali nova prijateljstva. Na steno smo namestili križanko s pozitivnimi besedami. Uredili smo tudi bralni kotiček na hodniku, kamor so postavili kavč in police za knjige. Vse učilnice so dobile tudi nove napise na vratih, da se že ‘na daleč’ vidi za katero učilnico gre. Preuredili pa smo tudi same učilnice. Tako smo na primer v učilnico za slovenski jezik postavili sedežno garnituro, z namenom, da bodo učitelji ure slovenščine lahko izvajali na malo drugačen, zanimiv, način. Z različnimi motivacijskimi plakati pa smo popestrili izgled učilnic. Dan je minil hitro in tako učenci kot učitelji smo bili s končnim rezultatom več kot zadovoljni. Smo pa s temi dejavnostmi spodbujali kompetence podjetnosti v sklopu projekta POGUM, ki ga na šoli izvajamo že od lanskega šolskega leta.