V soboto, 12.10.2019 je v Novi Gorici potekala še zadnja letos 3. pokalna tekma KZS. Tekme se je udeležilo 350 tekmovalcev iz 47 klubov iz vse Slovenije. Udeležba na tem tekmovanju predstavlja tudi kvalifikacije za državno prvenstvo. Oplotničani so tokrat presenetili sami sebe. Najprej je nastopila Alina Jevšenak v kategoriji kumite malčice -30kg in suvereno premagala vse nasprotnice in zasedla 1. mesto. Alinin dober začetek je nadgradila še Kiara Ivančič v kategoriji kumite malčice -35kg, ki je prav tako premagala vse nasprotnice in se zavihtela na 1. mesto. Istočasno sta na bojišča stopila Tibor Hmelak kumite dečki -35kg, ter Benjamin Jelenko kumite dečki -40kg. Oba sta brez težav prišla do finala in tudi tam pokazala, da sta v vrhunski formi ter oba osvojila zlato. V kategoriji kumite malčice +35kg pa je oplotniški klub zastopala Nina Jelenko, ki pa je na koncu zasedla odlično 3. mesto.

Nekaj smole je v finalu imela Neli Valenčak kumite deklice -40kg, ki kljub odločitvam stranskih sodnikov, glavni sodnik ni priznal točk Neli, kar jo je na koncu stalo prvega mesta. Ostali tekmovalci so tudi pokazali vrhunske borbe vendar se jim ni uspelo uvrstiti na stopničke. Z odličnimi nastopi so naši tekmovalci tako med 47. klubi zasedli odlično 6. mesto.

Čestitke vsem tekmovalcem in trenerju Jerneju Blatniku.